Překladatelská soutěž Przekładaniec Polski 2017

Katedra středoevropských studií FF UK vyhlašuje již třetí ročník soutěže o nejlepší studentský překlad z polštiny do češtiny.
Termín odevzdání: 31. května 2017.

Více informací

Soutěž o nejlepší studentskou esej inspirovanou novelou Srdce temnoty Josepha Conrada

Polský institut v Praze vyhlašuje u příležitosti Roku Josepha Conrada soutěž o nejlepší studentskou esej inspirovanou novelou Srdce temnoty. 
Účastníci: studenti bakalářských a magisterských programů
Termín odevzdání: 31. července 2017

Více informací

5th International Language Management Symposium

In collaboration with the University of Regensburg, our language management research group co-organizes the 5th International Language Management Symposium, with a focus on interests and power. The event will be held in Regensburg on 12-14 September.

Více informací

Nové publikace

Pracovníci KSES se v roce 2016 podíleli na publikování dvou knižních novinek, a to knihy „Fenomén: Polská literární reportáž“, vyšlé pod nakladatelstvím Karolinum, a titulu „Sociolinguistic Transition in Former Eastern Bloc Countries“ z nakladatelství Peter Lang.

Více informací

Časopis Romano džaniben

Romistický časopis obsahuje recenzované studie českých i zahraničních autorů o kulturních, sociálních a historických aspektech života Romů z různých částí světa, memoráty pamětníků, literaturu psanou Romy, recenze odborné romistické literatury i krásné literatury psané Romy. Výrazná část archivu je k dispozici on-line.

Více informací

UKAŽ: discovery systém UK

Discovery služba Univerzity Karlovy od A až do Ž, moderní vyhledávač informačních zdrojů „Ukaž“, dokáže v jediném rozhraní prohledávat takřka všechny univerzitní elektronické zdroje a všechny tištěné dokumenty z knihoven Univerzity Karlovy.

Více informací