Polonistická překladatelská soutěž PRZEKŁADANIEC POLSKI 2016

Všem studentům připomínáme, že v červnu 2016 vyhlásila Katedra středoevropských studií FF UK již druhý ročník soutěže o nejlepší studentský překlad z polštiny do češtiny.
Loni jsme se zaměřili na polské legendy, letos je pro soutěžící výzvou překlad díla Henryka Sienkiewicze, jelikož právě letos je oficiálně Rok Henryka Sienkiewicze.
Soutěž je určena studentům všech ročníků a oborů bakalářského a magisterského stupně Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.
Záštitu nad soutěží převzal Polský institut v Praze
Překlady do soutěže posílejte na adresu Katedry středoevropských studií (nám. Jana Palacha 2, 116 38 Praha 1) nebo je odevzdejte osobně na sekretariátu katedry do: 1. LISTOPADU 2016!!!!

Výsledky soutěže budou vyhlášeny 1. prosince 2016 na festivalu  Bardzo fajný v rámci Noc s Henrykem  v kině BIO | OKO.
Podrobnější informace poskytuje Maria Magdalena Nowakowska, Ph.D. (e-mail: majkanowakowska@gmail.com)

Texty pro překladatele:  PRZEKŁADANIEC POLSKI 2016 – Texty

Pravidla soutěže: Pravidla překladatelské soutěže PRZEKŁADANIEC POLSKI 2016