v4.0

Česká cikánská rapsodie

Upozorňujeme na letos vydanou komentovanou edici k dějinám českého partyzánského hnutí za 2. sv. války. Historik Jan Tesař se v ní věnuje vzpomínkám “Černého partyzána” Josefa Serinka a inspiruje diskusi mj. o šíři problému kolektivní paměti jako rozhodujícím činiteli vytvářejícím a udržujícím národ.

Continue here
nove_knihy

Publikace v roce 2016

Pracovníci KSES se v tomto roce podíleli na publikování dvou knižních novinek, a to knihy “Fenomén: Polská literární reportáž”, vyšlé pod nakladatelstvím Karolinum, a titulu “Sociolinguistic Transition in Former Eastern Bloc Countries” z nakladatelství Peter Lang.

Continue here
rdž3

Časopis Romano džaniben

Romistický časopis obsahuje recenzované studie českých i zahraničních autorů o kulturních, sociálních a historických aspektech života Romů z různých částí světa, memoráty pamětníků, literaturu psanou Romy, recenze odborné romistické literatury i krásné literatury psané Romy. Výrazná část archivu je k dispozici on-line.

Continue here
ukaz_banner_ff

UKAŽ: discovery systém UK

Discovery služba Univerzity Karlovy od A až do Ž, moderní vyhledávač informačních zdrojů „Ukaž“, dokáže v jediném rozhraní prohledávat takřka všechny univerzitní elektronické zdroje a všechny tištěné dokumenty z knihoven Univerzity Karlovy.

Continue here