Knihovny

Katedra má dvě oborové knihovny: Knihovnu hungaristiky a Knihovnu romistiky. Obě oborové knihovny jsou spravovány Knihovnou Celetná. Fondy ostatních specializací – polonistiky a slovakistiky – se nacházejí v Knihovně Jana Palacha.

Knihovna hungaristiky

 

Knihovna hungaristiky obsahuje zejména studijní, odbornou a krásnou literaturu hungaristiky. Fond je pravidelně doplňován nejnovějšími odbornými publikacemi a novými čísly oborových časopisů Helikon a Irodalomtörteneti Közlemenyek.

Vypůjčování knih v Knihovně hungaristiky

Nejjednodušším způsobem, jak si vypůjčit knihu, je objednat si ji elektronicky v Centrálním katalogu UK. Knihy takto objednané Vám budou připraveny k vyzvednutí v Knihovně Celetná (Celetná 20, přízemí) nejpozději do týdne.

Další možností je vyhledat si osobně požadované dílo v knihovně a nechat si jej zaregistrovat v přízemní výdejní hale Knihovny Celetná. Tato možnost je dostupná pouze pro knihy, které obsahují čárový kód a štítek signatury na hřbetě.

Požadavek o vypůjčení knihy nezkatalogizované je třeba předat nejdříve knihovnici Tereze Hromádkové či e-mailem na libhung@ff.cuni.cz. Dílo bude poté zpracováno a následně dostupné k vypůjčení v Knihovně Celetná.

Žádné knihy si nelze vypůjčovat bez jejich registrace v Knihovně Celetná, či bez vědomí knihovníka.

Vracení knih do Knihovny hungaristiky

Vracet výpůjčky je možno v Knihovně Celetná nebo lze mimo otevírací dobu knihovny využít biblioboxu umístěného ve třetím patře naproti výtahu.

Kontakt a otvírací doba

Knihovna romistiky

 

Knihovna je dostupná jednak skrze vlastní otevírací dobu v Semináři romistiky (C116), jednak skrze výpůjční služby Knihovny Celetná. Knihy je možné vyzvedávat přímo na místě v otevírací době knihovny, nebo pomocí elektronických objednávek z Centrálního katalogu UK požádat o jejich připravení na výpůjční pult v Knihovně Celetná. Vracet výpůjčky lze v Knihovně romistiky i v Knihovně Celetná, nebo je možno mimo otevírací dobu obou knihoven využít biblioboxu umístěného ve třetím patře naproti výtahu.

Knihovna romistiky obsahuje zejména studijní, odbornou a krásnou literaturu romistiky. Fond je pravidelně doplňován nejnovějšími odbornými publikacemi a novými čísly oborových a národnostně menšinových časopisů, např. Romano džaniben.

Kontakt a otvírací doba

Provozní informace

 

Podepsáním přihlášky se čtenáři zavazují dodržovat Výpůjční řád Knihovny FF UK. Závazným dokumentem je též Knihovní řád Univerzity Karlovy (Opatření rektora 24/2016) s jednotnou maticí výpůjček jako svou přílohou.

Placení pokut za pozdní vrácení výpůjček je možné na výpůjčním pultě Knihovny Celetná nebo převodem na účet této knihovny. Podrobněji viz: ff.cuni.cz/platby-pokut-prevodem. Knihy je nutné před placením nejdříve vrátit. Odečtení z konta v případě biblioboxů trvá max. 1 pracovní den (zpozdné se dále nenačítá, posledním dnem zpozdného je den předcházející vrácení).

Úvod > Katedra > Knihovny