Kurz: Podoby národních ukolébavek

KSES otevírá v LS 2016 kurz Podoby národních ukolébavek ve středoevropském prostoru. První schůzka se bude konat ve středu 17. 2. od 9.00 v místnosti č. 27 na hlavní budově FF.

Základní ideou kurzu je shromáždit maďarské, polské a slovenské ukolébavky a soustředit se na jejich analýzu, překlad, vyhledání nahrávky a textové představení pro rozhlasové posluchače. Polská část je již rozsáhle rozpracovaná, předpokládá se dokončení polských ukolébavek. Maďarská a slovenská část zcela chybí.

Kurz je vypisován bez hodinové dotace a je primárně určen pro studenty vyšších ročníků, tedy 3. roč. bakalářského studia a pro studenty navazujícího magistra. Na úvodním setkání bude vysvětlen pracovní postup, koordinace jednotlivých textových výstupů a upřesněny další podstatné informace pro elektronické zpracování.

Úvod > Aktuality > Kurz: Podoby národních ukolébavek