Při příležitosti vydání kolektivní publikace Česko-maďarské ob(z)ory: Kapitoly z dějin česko-maďarských univerzitních vztahů, která shrnuje dějiny výuky maďarštiny na českých univerzitách a výuky češtiny na maďarských univerzitách, se uskuteční krátké představení této knihy a následná debata o současnosti a budoucnosti zmíněných univerzitních oborů (či tzv. malých filologických oborů obecně). Všichni zájemci jsou srdečně zváni, obzvláště pak studenti KSES a absolventi oboru maďarština.

V úterý 4. prosince 2018 od 19.00 hod. ve velkém sále Maďarského institutu v Praze (Rytířská 25–27, Praha 1)

Prezentace a diskuze se zúčastní:

prof. Andrea Seidler – předsedkyně Mezinárodní hungarologické společnosti
doc. Markéta Křížová – proděkanka FF UK pro zahraničí
dr. Oleg Fedosov – ELTE BTK, Katedra slavistiky
dr. Michal Kovář – Ústav germánských studií FF UK
doc. Simona Kolmanová – Katedra středoevropských studií FF UK
dr. Evžen Gál – Katedra středoevropských studií FF UK
dr. Jiří Januška – Katedra středoevropských studií FF UK

Se simultánním tlumočením do češtiny a maďarštiny. Pořádá Maďarský institut v Praze a Katedra středoevropských studií FF UK.

Informace o akci na stránce Maďarského institutu v Praze.

Úvod > Aktuality > Diskuse o současnosti a budoucnosti české univerzitní hungaristiky (4. 12. od 19.00 hod.)