Přednášky dr. Huťkové

Katedra středoevropských studií FF UK Vás srdečně zve na přednášky PhDr. Anity Huťkové, PhD., vedoucí Katedry translatologie (FF Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici).

Úterý 2. dubna 2019, 10:50, m. č. 10 – Slovenská translatológia v kocke (od Popoviča po súčasnosť; prehľadová prednáška o Nitrianskej škole/podrobnejšie o Popovičovi, ale aj o teóriách, školách, aktivitách a publikáciách k vede o preklade a tlmočení na Slovensku)
Úterý 2. dubna 2019, 12:30, m. č. 458 – Čas a priestor v preklade (teória + ukážky, na prekladoch súčasnej maďarskej prózy a maďarskej prózy 20. storočia do slovenčiny)
Středa 3. dubna 2019, 14:10, m. č. 11 – Mikova výrazová koncepcia štýlu v službách prekladu. Vybrané výrazové kategórie – práca s textom/prekladom

Úvod > Aktuality > Akce > Přednášky dr. Huťkové