Rozvrh na zimní semestr 2020/21 (aktualizace 24. 9. 2020)

Upozornění v souvislosti s epidemiologickou situací: Výuka od 1. 10. probíhá distanční formou. Sledujte prosím průběžně aktualizovanou stránku https://koronavirus.ff.cuni.cz/

Změny oproti příspěvku z 11. 9. 2020: Z důvodů epidemické situace a zavedení distanční výuky se ruší (doufáme, že přesouvají na letní semestr) následující předměty:

• ASEV00479 Obraz Bratislavy v českých cestopisech
  • ASEV00481 Film polski – dyskusja
  • ASEV00485 Maďarský filmový seminář (zimní semestr 2020/21)

Zbytek příspěvku z 11. 9. 2020 na téma rozvrhu zůstává stejný:

Rozvrhy na zimní semestr 2020/21 pro různé studijní plány oboru/programu Středoevropská studia jsou zveřejněny zde (na stránce rozvrhy.ff.cuni.cz).

Komentáře k rozvrhu:

• Povinný předmět Historická geografie střední Evropy: V tomto semestru nebude otevřeno.
  • Povinný předmět Literatury střední Evropy 20. století (ASE100162): tento předmět je realizován třemi následujícími předměty zároveň: ASE100221 Maďarská literatura 20. století; ASE100264 Polská literatura 20. století; ASE100262 Slovenská literatura 20. století. Student, který má povinný předmět Literatury střední Evropy 20. století (ASE100162) si v SIS zapíše tento předmět, ale navštěvovat bude zmíněné tři předměty, přičemž to oznámí vyučujícím (aby měli přehled o všech studentech daného předmětu).
  • NMgr. studium oboru Středoevropská studia v té podobě, do které byli přijati studenti mezi lety 2017-2020, je otevřeno naposledy. Dále bude otevírán nový studijní program Středoevropská studia se specializacemi maďarská studia, polonistika, romistika, slovakistika – které navazují na bc. studijní program otevíraný od r. 2019.
  • Skupina PVP Metodologie byla změněna v tom smyslu, že není třeba ji plnit pouze předměty, které jsou uvedeny ve studijním plánu či v rozvrhu, ale i dalšími metodologickými předměty z nabídky FF, resp. UK. Student musí však předem zařazení vybraného předmětu do této skupiny PVP konzultovat s vedoucím katedry, zda vybraný předmět splňuje charakter metodologického předmětu.
  • Jazykové kurzy pro druhý ročník v rámci modulů jednooborového bc. studia pro studenty přijaté v r. 2019: Student pokračuje v kurzem ze série, kterou začal studovat v minulém akademickém roce.

Volitelné předměty doporučené pro student(k)y oboru/programu Středoevropská studia

Od akademického roku 2019/20 není aktualizována třída SIS „ASEVP Volitelné předměty doporučené studentům středoevropských studií“. Místo toho jsou doporučené předměty uvedeny zde. Doporučujeme studentům/kám oboru/programu Středoevropská studia, aby zvážili/y možnost zapsat si jako VP předměty jiných studijních plánů oboru/programu Středoevropská studia (včetně bc./nmgr. studijních plánů). Možnosti pro tento semestr lze vidět na stránce rozvrhy.ff.cuni.cz).

Dále nabízíme následující:

Přednášky a semináře:

Sorabistické předměty na FF UK:

Jazykové kurzy:

Další katedry a ústavy FF UK Vám nabízejí:

a mnoho dalších předmětů, např. z nabídky bohemistiky (lingvistické i literárněvědné) či obecné lingvistiky.

V případě nutnosti budou komentáře k rozvrhu a seznam doporučených VP na této stránce průběžně aktualizovány. (Poslední aktualizace 24. 9. 2020 15.20)

Úvod > Aktuality > #rozvrh > Rozvrh na zimní semestr 2020/21 (aktualizace 24. 9. 2020)