NÁBĚLKOVÁ, Mira a Jana PÁTKOVÁ, ed. Česko-slovenská súčasnosť a česká slovakistika: zborník prác k 10. výročiu pražskej univerzitnej slovakistiky [online]. Praha: Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta, 2006 [cit. 2021-01-13]. ISBN 80-7308-151-2.

Svazek je věnován 10. výročí vzniku oboru slovakistika na FF UK v Praze. Jednotlivé příspěvky začleňují českou slovakistiku do širších aktuálních souvislostí a přinášejí dílčí výsledky výzkumu dějinných, jazykových a literárních česko-slovenských vztahů v jejich vývojové perspektivě. Sborník představuje většinu příspěvků, které byly předneseny na mezinárodním semináři s bohatým zastoupením českých slovakistů a zahraničních hostů, který proběhl v říjnu 2004 ve Slovenském institutu v Praze.

Úvod > Knižní publikace > Slovakistika > Česko-slovenská súčasnosť a česká slovakistika: zborník prác k 10. výročiu pražskej univerzitnej slovakistiky