Večery s reportéry: Romové, nebo Cikáni?

Dovolujeme si Vás pozvat na další diskusní setkání z cyklu Večery s reportéry, tentokrát na téma: Romové, nebo Cikáni?

Romská menšina se stále potýká s diskriminací, sociálním vyloučením a rozpadem vlastní tradiční kultury. Reportérka Lidia Ostałowska a novinářka a romistka Saša Uhlová budou hovořit o problémech asimilace i střetech s jiným chápáním světa.

14. 9. / 19:00
Praha, Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13

Lidia Ostałowska je autorkou dvou reportážních knih věnovaných Romům, letos vyšel český překlad souboru reportáží Cikán je Cikán (Dokořán a Jaroslava Jiskrová – Máj), v níž se reportérka vydala za Romy do postkomunistických zemí. Druhá kniha, Akvarely pro Mengeleho (P3K 2014), se vrací k zapomenutému romskému holocaustu i proměnlivým interpretacím evropských dějin.

Zahajujeme podzimní část diskusního cyklu Polského institutu a Knihovny Václava Havla, v němž představujeme fenomén polské školy literární reportáže a její nejvýznamnější současné tváře.

Lidia Ostałowska bude také hostem Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje.

15. 9. / 18:00
Plzeň, Galerie Evropského domu, nám. Republiky 12pozvanka_ostalowska

Úvod > Aktuality > Akce > Večery s reportéry: Romové, nebo Cikáni?